olen ülekaalus ja soovin teilt nõu ja abi 13.02.08 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

tere.kaalun peale lapse sündi 120kg enne aga 58kg. ei lange see kaal mull enam kudagi olen proovinud dieeti süüa lahjemaid toitte,kuid ei miskit käisin arstijuures tehti kõikk proovid ja need olid mull korras.kirjutati välja rohi nimeganycoflox kuid ka see ei aita,olen kuulnud ka et rohi efexor võtab kaalust alla,kuid ei julge neid rohte niisama välja osta veelvähem neid neelata kui tulemust naguinii ei ole.soovitati haiglasse minna toitumishäirete osakonda aga ma eisaa sest laps on alles kuue kuune ,kas annaksite nõu mida teha mida võtta et kaal alaneks.ette tänades liilia

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Kuna olete peale lapse sündi võtnud juurde üle poole oma algsest kaalust, siis tuleb esmaselt selgeks teha, milles on põhjus. Saan aru, et analüüsid on siiani korras, kuid määratud ravi annab aimu, et tegemist võib olla, vähemalt osaliselt, psühholoogilist laadi kaalutõusuga. Teadmata teie kohta enam infot on mul siinkohal teile raske nõu anda. Parim viis nõustamiseks, oleks tulla vastuvõtule (tel: 533 18 008).
Heade soovidega, dr.Ehala