Minul suur mure.... 05.02.08 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere...Mul tõsine mure minu laps on 5,aastane.ja on juba ülekaaluline.Käisin ka dr.Sori jures ka tema ütles et range dieet.Aga mu poeg oli kolme aastni normaal kaalus aastas võttis juurte 2,kg aga kolmeselt oli tal hemoglobiin nii madal et läksime antibiootikumi kuuri peale.aga mu laps võttis juurte 18,kg...toitume korralikult liigume palju aga laps alla ei võtta...arst hakkas kohe mind sõimama et 10,aasta pärast on te lasp südame atakki läbi põdenud ja ma tulin tema kabinetis välja nuttes...mu laps ei julgend enam midagi süüa peale arsti juures käimist...Ma ei oska kuskile enam pöördud kas keegi oskab mind aitada...Murelik laspevanem...

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Soovitan teil pöörduda Tallinna Mustamäe Lastehaigla juures avatud ülekaaluliste laste päevakeskusesse(dr. Einbergi juhtimisel), kus viiakse läbi vajalikud uuringud-analüüsid, antakse toitumisalast nõu nii lastele kui lastevanematele ning võimalik on käia ka psühholoogi konsultatsioonil.
Heade soovidega, dr.Ehala