pärast sapipõie eemaldamist 02.02.08 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere!

Viibisin haiglas kokku viis päeva. Nendest kolmel päeval sõin haiglas puljongit, hommikuti putru, banaani ning jogurtit. Kaotasin umbes 7 kilo, kuigi näha polnud midagi. Koju tulles sõin samamoodi, ei tahtnudki eriti üldse süüa. Pealegi on pärast sapipõie eemaldamist teatud piirangud peal - praetud toitu nt ei ole siiani kordagi söönud.
Möödas on juba üle kahe nädala ja kilod tiksusid juurde. Ülekaalu oli ennegi, kõht käis läbi heal juhul kolm korda nädalas, nüüd kaks korda kahe nädala jooksul, kuigi enamus toite on sellised, mis peaksid soodustama seedimist ja kiiresti läbi käima (nt kaerahelbepuder, haiglast öeldi ka, et banaan aitab).
Lisaks olen sel ajal hakanud sööma ka väikeseid koguseid, õhtuti ei söö.

Muidugi on operatsiooniga liikumine vähenenud, ei lubata eriti palju tõmmelda.
Ma juba kardan, kuna näen, kuidas kaalul seier liigub muudkui edasi.

Kas oskate midagi soovitada? Kas pean tõesti mõtlema hakkama lahtistitele? Mõnele ravimile?

Aitäh vastamast ja kõike head!

21-aastane naine.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Kindlasti ei pane sapipõie operatsioon teie liikumisaktiivsusele erilisi piiranguid ja mõne aja möödudes saate kindlasti oma füüsilist koormust tõsta. Mis puudutab toitumise osa, siis nõuanneteks peaksin teadma teie toitumise hetkeseisu pisut täpsemalt. Tulge vastuvõtule (reg: 533 18 008) ja vaatame, mida annaks teie menüüs korrigeerida seedetegevuse intensiivistamiseks ja kaalunumbrite kontrolli all hoidmiseks.
Heade soovidega, dr.Ehala