1,7 aastase lapse toitumine 01.02.08 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

tere.mul selline küsimus.tahaksin enda 1,7 aastase poja rinnast ära võõrutada aga ise ei mäleta kui öösel ta tema voodist oma kõrvale võtan kui ta jälle rinda tahab.ja kas üldse on hea aeg kui tal 4 hammast korraga hetgel tulevad või peaksin ära ootama millal ned hambad on tulnud ja siis üritama kuidagi.
ära tahaksin rinna andmine lõpetada kuna ta sööb väga vähe.olen pannud tähele,et kui päeval vähem rinda annan siis sööb rohkem pere toitu.keefiri,jogurdit ja mahla ta eriti ei taha.
ette tänades kristi.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Usun, et praegu on saabunud küll viimane aeg, kus laps rinnast võõrutada. Tema ise vajab juba enam kui ainult emapiimast saadavad ained ja energia ning samuti koormab see ühel hetkel teie enda organismi.
Heade soovidega, dr.Ehala