väike kehakaal 24.01.08 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

TERE.
Minu poeg on 21 aastane , ta on 186 cm. pikk ja kaalub 67 kg. Kas selline kaal on tema jaoks normaalne? Ta sööb minu arvates küll korralikult, aga kaal ei suurene. Pidevalt on tal ka külm. Kas peaks ta arsti vastuvõtul käima ja millise eriala arsti poole pöörduma?

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Teie poja kaal püsib alumiste normväärtuste piires. Oluline on see, kas ta on olnud terve elu niiöelda kergema kondiga või on kaalulangus toimunud järsku võrreldes sellega, mis oli eelnevalt. Sellisel juhul oleks arstlik kontroll soovitav. Kuna on tegu täiskasvanud inimesega, siis kindlasti suudab ta ise tunda ja otsustada, kas antud kehakaal on talle probleemiks või ka seda, kas tema tervisega on kõik korras.
Heade soovidega, dr.Ehala