Kaal ja kõhukinnisus 30.12.07 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tervist
Olen endine suure ülekaaluga inimene. Tänaseks olen kaalu langetanud 26 kg. Veel oleks vaja maha saada umbes 9-10 kg. Aga ilmselt pidevast vähesest toidukogusest on kalduvus kõhukinnisusele. Olen kasutanud erinevaid teesid nagu Lendlev Pääsuke ja Figura sennaga. Nendest tekkinud sõltuvus. Tahaks nüüd midagi uut katsetada, et ainevahetus selles osas aitaks kaasa kõhnumisele. Oleks tänulik vastavate soovituste eest. Äkki oskate kommenteerida Indoneesia toidulisandit Merit, millest olen kuulnud
Tänan
Esta

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Olen seda meelt, et seedetegevuse parandamiseks mõeldud teed ja preparaadid võivad olla abiks lühema perioodi vältel. Kui kõhukinnisuse põhjustab toitumise rütm ja toiduvalik, siis tuleb eelkõige vaadata üle menüü. Ka kaalulangetamise perioodil on võimalik süüa nii, et tagada sooletegevuse normaalne rütm. Teamata teie menüüd, on mul raske anda teile soovitusi, kuid alustage üldiste nõuannetega: piisav vedeliku hulk, kiudaineterikas toit (täisteratooted, juur-puuviljad, jne), regulaarne toitumisrütm (mõnel puhul toimib hästi väikeste toidukoguste sage söömine ehk 3. toidukorra asemel 5-6. toidukorda). Seedetegevusele mõjuvad hästi ka kuivatatud ploomid-aprikoosid, ingver, kaneel. Jooge hommikul esimese asjana üleöö seisnud tõmmist, mis koosneb 2-3. kuivatatud ploomile lisatud 150-200 ml keedetud veest.
Lugedes Meriti koostist võib ta mõjuda seedetegevusele toniseerivalt, kuid veel kord, püüdke oma probleemiga tegelda ilma lisapreparaate kasutamata, reguleerides toitumist.
Heade soovidega, dr.Ehala