Kehakaal 19.12.07 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Olen 59 aastane naine. Sünnitanud 5 last. Nooruses kõvasti tegelenud spordiga. Võistlusporti teinud viimati veel 1979 aastal, siis kui mul oli juba 3 last. Spordialad: suusatamine,laskmine, võrkpall, jalgratas, orienteerumine, jalgsimatkad, oma lõbuks ka ujumine. Haiguste kimpu olen sattunud alates 2000. aastast. Kõigepealt tõusis vererõhk. Sealtpeale on ka kehakaal järjest tõusuteed läinud. Läbi teinud hulgaliselt operatsioone alates 2000 aastast: rinnaoperatsioon; ajuinfarkt, mille järel taastusin hästi, kuid jäin invaliidsusgrupile; siis emakaoperatsioon koos põie korrigeerimisega(paranemist ei ole märgata, käin endiselt wc iga 1,5 - 2 tunni tagant nii öösel kui päeval, vahet pole); põlveliigese puhastamine ja seejärel põlveliigese vahetamine. Praegu kaalun 121 kg. Liikumine on takistatud valu tõttu põlves. Hetkel kasutan kaalu alandamiseks "Svelt Colat" mineraalveega. Olen ära kasutanud juba 3 pudelit (pudel nädalas, mis pidavat alandama maksimaalselt kaalu 1 kg päevas) kuid tulemus on O lähedane. Kaal kõigub 121 -118 vahel. Kuidas alandada kehakaalu?
Olen proovinud mitmeid preparaate ja isegi veepäevi, kuid seni rahuldavaid tulemusi ei ole saanud. Perearst ütleb ainult, et kehakaalu tuleb alandada aga kuidas?

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Kuna olete tegelenud intensiivselt võistlus-spordiga, siis ilmselt olid antud eluetapi toitumistavad kohandatud selliselt, et jõudsite edukalt tegeleda nende energiat nõudvate spordialadega. Kuna teie praegune eluviis ei nõua enam nii suurtes kogustes energiat, siis tuleb esmase asjana vaadata üle menüü just sellest aspektist ning viia kaloraaž ja toitainete vajadused vastavusse praeguste oludega. Toidulisandite ja erinevate dieetide katsetamine kaalu langetamise eesmärgil võib ainevahetuse aga veelgi enam paigast lüüa. Seega tuleks kaloraaži paikapaneku kõrval leida ka endale sobiv totumisrütm, mis sobib teie elustiiliga ja mllest suudate ka kinni pidada. Kui vajate nendes küsimustes abi, olete alati oodatud vastuvõtule (tel: 533 18 008).
Heade soovidega, dr.Ehala

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Toitumine ja ülekaalulisus

Järsk kehakaalu tõus

Tere.
Mees 30. Tekkis probleem järsu kehakaalu tõusuga. 6 kuuga tõusis kehakaal 15 kilo ja iga kuuga kehakaal tõuseb. Liikumine sama. Toitumine sama. Sai lõpuks suure hirmuga vere analüüs tehtud. ...

Kristel Ehala-Aleksejev

Vastas dr Kristel Ehala-Aleksejev

Tere.
Kirja järgi on raske otsustada, mis võib olla taolise kaalutõusu põhjustajaks. Kutsuksin teid sestap vastuvõtule(reg: 533 18 008).
Heade soovidega, dr.Ehala

Loe edasi

Suur kehakaal

Tere. Hakkasin võtma Espreta 30 mg tablette, tuli juurde kehakaal, pidev söögiisu. Paanikahoog pole raugenud, olen ikka ärevuses. Kaua peaks võtma rohtu ja kas suudan saavutada oma endise enesekindluse? ...

Kristel Ehala-Aleksejev

Vastas dr Kristel Ehala-Aleksejev

Tere.
Ilmselt peate siinkohal silmas Espiritali. Kui see ravim teile ei sobi ja esinevad kirjas toodud sümptomid, siis peate kindlasti rääkima sellest teile ravi määranud arstiga, et otsustada, kuidas ...

Loe edasi

KEHAKAAL

MIKS KEHAKAAL ALLA EI LÄHE,KUIGI ÜMBERMÕÕT VÄHENEB?OLEN KUULNUD,ET ORGANISMIS ON SIIS LIIGA PALJU VETT.MIDA TEHA?

Kristel Ehala-Aleksejev

Vastas dr Kristel Ehala-Aleksejev

Tere.
Kuna kirjas puuduvad andmed teie kohta(kaal, kasv, vanus, toitumisharjumused, jne), siis ei ole mul võimalik kahjuks küsimusele vastata.
Heade soovidega, dr.Ehala

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: