kreatiin 23.11.07 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on küsimus kreatiini kohta. Olen 28-aastane naine. Minu elukaaslane tarvitab kreatiini toidulisandina seoses treeningutega. Samas on meil käsil lapse planeerimine, enne aga sooviksin teada, kas kreatiin kuidagi mõjutab spermat või millised võivad olla mõjud seoses sellega, et last planeerimine. Loodetavasti olen oma küsimusega õiges kohas..

Ette tänades,
Naine 28

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Enamikes kreatiiniga tehtud uuringutes suuri kõrvalmõjusid tervisele leitud pole. Uuringuid seoses meeshormoonide tasemega on vähe, kuid ka neis pole täheldatud erilisi kõrvaltoimeid. Siiski on kõikjal soovitatud järgida kindlaid ettekirjutatud skeeme (sportlaste puhul) ja päevaseid doose mitte ületada.
Heade soovidega, dr.Ehala