Probleem ülekaaluga 06.11.07 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere! Olen 33 aastane naine, pikkus 164 cm ja normaalkaaluks on 55-58 kg. Paar aastat tagasi avastati kilpnäärme alatalitlus, sellest ajast alates olen võtnud L-thyroxini, kuid analüüsid on normi läinud alles viimase paari kuuga - õiget kogust otsides on olnud kord alatalitlus, kord ületalitlus. Sellest ajast alates olen ka pidevalt kaalus juurde võtnud (täna 72 kg), ei ole aidanud treeningud, mida teen 3x nädalas, ega menüü korrigeerimine (püüan süüa vähem kaloreid kui tarbin. Ülekaal on hakanud mõjuma jalgadele ja mõistus on ka otsa saanud, mis edasi ette võtta. Mida saaksin veel ette võtta normaalkaalu tagasi jõudmiseks? Parimate tervitustega, M.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Tulge vastuvõtule ja vaatame teie toitumise-liikumise koos üle (tel: 533 18 008). Kuigi kilpnäärme alatalituse korral võib kaalulangetamine olla pisut raskem ei ole ta siiski võimatu.
Heade soovidega, dr.Ehala