Mida teha. 11.10.07 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Olen peagi 25 aastaseks saav naisterahvas ja kallun hetkel juba tugevalt üle 100 kg. Kuna neli aastat tagasi võtsin aastaga juurde peaaegu 2 kilo kuus kui mitte rohkem, siis käisin perearsti suunamisel endokrinoloogi juures ja mulle tehti suhkruhaiguse testid. Ei kumbagi. Samas ei suuda ma ka oma kaalu kaotada. Samuti ei pea ma kaalujälgijaid parimaks lahenduseks, kuna olen näinud kõrvalt kuidas inimene ikkagi ei suuda ise pärast hoida ja olla, nin g peab karjas edasi jooksma (vabandand väljenduse pärast). Samas ütles mõni arst minu ülekaalulise kohta - tänau teile jääme elama, kui näljahäda tuleb... Ausalt õeldes oli see solvav. Kuhu saaksin Tartus põõrduda konsultatsioonile ning kas selle jaoks on vaja ka suunamiskirja?
Ette tänades, Signe

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Tartus on olemas kaalukabinet, kuhu antud probleemiga pöörduda saab
Tartu, Esmedi meditsiinikeskus (Ülikooli t 4, registreerimine toimub telefonil 745 6478, koduleht www.esmed.ee).
Heade soovidega, dr.Ehala