ülesöömise sõltuvus alkoholismist 08.10.07 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

olen 53 aastane mees ja viimase 13-ne aasta jooksul on napsitamine muutunud igapäevaseks harjumuseks. Loobusin napsitamisest neli kuud tagasi ja märkamatult olen hakanud seda aega, mis varem kulus napsitamisele, kulutama söömisele ja asi on päris hull. Mida teha!

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Taoline asendustegevus, milleks teie puhul on saanud söömine, on üpris tavaline. Esimeseks sammuks probleemi lahendamisel on probleemi teadvustamine, mida te juba teinud olete. Edasi tuleks endale koostada vähemalt mõneks ajaks üpris täpne plaan, mis puudutab nii elurütmi kui toitumist. Kindlasti peaks seal olema koht ka füüsilisel koormusel. Soovi korral võite tulla vastuvõtule, et siis selle käigus saada juba täpsemaid ja enam teile suunatud soovitusi.
Parimatega,
dr.Ehala