Kõhulahtisus 28.09.07 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Olen 15 aastane tüdruk. Mul on selline mure, et igakord, kui ma lähen jooksma läheb mul poole jooksu pealt kõht lahti ja mõnikord on ka hommikuti kõht lahti. Jooksmas käin ma aga 3 korda nädalas umbes 6 km. Algul on kõik korras aga täpselt kindla kohapeal hakkab kõht veidi valutama ja kõht läheb lahti ning ma pean kiiresti metsas hädal ära käima. See on väga muret tekitav. Muidu proovin tervislikult toituda ja mingit kaalualandamise soovi mul ka ei ole.
Kas ma peaksin otsima viga oma toitumises või oskate öelda, mis võib selle põhjus olla?

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Ainuüksi kirja põhjal on raske öelda, millest antud kõhulahtisus võib põhjustatud olla. Võimalus on, et see on seotud mõne toiduaine või joogiga, mida tarbite. Samuti tahaksin küsida, et ega te ei tarbi lahtisteid või seedimist ergutavaid preparaate-teesid? Alati võite tulla oma probleemiga vastuvõtule.
Heade soovidega, dr.Ehala