Valgud. 25.09.07 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Sooviksin teada, millised toiduained sisaldavad palju valke? Ette tänades :)

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Valke leidub nii loomsetes kui taimsetes toiduainetes. Meie toidulaual peaks nende vahekord olema 50:50. Vajalikke valke saame rohkelt nii liha- kui piimatoodetest, munadest, kaunalistest (oad, herned, läätsed), sojast, teraviljadest.
Heade soovidega, dr.Ehala