KÕHUKINNISUS 14.09.07 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere Kristel.

Olen oma rasedusega natuke üle poole ja väga tihti hädas ikka kõhukinnisusega ja üldse on seedimine paha. Praktiliselt kord või paar nädalas wc`s, enne rasedust ikka iga päev.
Millised looduslikke vahendeid ja toiduained võiks proovida, et asi normaliseeruks. Olen kuulnud kiivist ja kuivatatud ploomidest.
Palun andke mõned näpunäited.

Väga tänades.
Marge

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Kuivatatud ploomid ja aprikoosid on tõepoolest selle probleemi puhul head.
Peale selle, et iga päev neid paar-kolm toiduks tarbida võite õhtul klaasitäie keedetud veega 2-3 kuivatatud ploomi seisma panna ja siis hommikul esimese asjana peale tõusmist kohe selle segu ära juua. Samuti võite proovida segu, mille koostisesse kuulub purustatud värske ingver + mesi vahekorras 1:1. Samuti võtta seda segu hommikul ennem sööki 1.teelusikas.
Jälgige ka, et teie toit oleks vaheldusrikas ja sisaldaks piisavas koguses köögi- ning puuvilja. Samuti vaadake üle päevane vedelikutarbimine. Proovige teesid, milles sees ingvar või kaneel. Kui on tahtmist võite ise lisada teele tõmbamise ajaks pisut kaneelikoort või tükikese ingverit. Seedimisele mõjuvad hästi ka taimeõlid. Kui see teile maitselt vastu pole, võtke ennem magamaminekut 1.tl külmpressi oliivõli.
Heade soovidega, dr.Ehala