Kolestorool 11.09.07 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere.
Selline mure ,et eile 10.09 käisin vereproovi tegemas.Täna sain vastuse et minu kolestorool on 5,5.Mis ei ole hea.Ise olen 30 aastane ja kaalun 51 kg.Kästi siis kolm kuud dieeti pidada,juua rohelist teed ja soovitati ka ühte vitamiini Cardioace.Aga ok need on ostetud ja üritan ka toitumit jälgida.
Kas see kolestorooli tase on juba väga hull.Olen täna juba igasuguseid asju mõelnud.Ja ma ei oska kuskilt alustada selle toitumisega.Ma ei tea mida ma võin süüa ja mida mitte.Ja mis on selle kolestorooli nii kõrgeks ajanud.


Age

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Soovituslikult võiks kolesterooli tase jääda alla 5 mmol/l, kuid siinjuures tuleks lisaks arvesse võtta muid tegureid (sealhulgas HDLi ja LDLi väärtusi ehk rahva keeles hea ja halva kolesterooli suhet veres) ja võimalikke kaasuvaid riskifaktoreid (ülekaal, vähene liikumine, suitsetamine, jne). Usun, et tõsiseks muretsemiseks praegu küll põhjust pole, arvestades ka teie kehakaalu. Kui soovite kolesteroolist ja seda mõjutavatest teguritest enam teada ning vastavalt sellele korrigeerida ka menüüd, võite tulla vastuvõtule (tel: 533 18 008).
Heade soovidega, dr.Ehala

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Toitumine ja ülekaalulisus

Kolestorool

Mees 45a.Kolestoroolitase on 7,2%.Kui palju on normaalne tase?Mis peaks olema minu söögieelisteks?Näiteks,kas munavalge ja tailiha sisaldavad samuti palju kolestoroli?

Kristel Ehala-Aleksejev

Vastas dr Kristel Ehala-Aleksejev

Tere.

Soovituslik kolesterooli väärtus oleks 5 mmol/L, kuid Põhjamaades läbi viidud projekti põhjal saadi tervetel täiskasvanutel järgmised seerumi kolesterooli väärtused: 30-49 a/3.3-6.9 ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: