mee antibakteriaalsusest 08.09.07 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere,

Soovituste tõttu rafineeritud suhkru asendamine toidusedelis meega tekitas küsimuse seoses mee antibiootiliste omadusetega.
Tarbin mett nüüd siis palju.
Mett enamasti kiidetakse, aga mõned asjad jäid(mitte-ammendavatest) artikklitest silma. Ulatuslikud muutused toitumises võiks olla hästi
põhjendatud, seega küsin kellegilt, kes tunneb seda rohkem, kui mina.


1)
Kas antibiootiline aine mees(tavalise mee tarbimisel) võib suurtes kogustes hävitada ka kasulikke baktereid murettekitaval määral?
Mett on kasutatud haavade parandamiseks tuhandeid aastaid, nagu te teate, ma arvan.
Lugesin et see aine mees "mis ta nüüd oligi" olles küll väga kasulik bakterite vastane aine hävitab suurtes kogustes naharakke(kas see kogus saavutatakse ka tavalise mee aplikatsioonil, seda ei mainitud)).

2)
Milline on teaduslikult põhjendatud mee mõju suurtes kogustes tarbimisel inimrakkudele, mis võivad kokku puutuda mee osistega?

Jään põnevusega vastust ootama,

ette tänades,

R

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Kirja alustuseks tahaksin küsida, et mida peate silmas suurte koguste all? Iga aine, ükskõik kui kasulikud on ka tema omadused, võib suurtes kogustes anda soovitule vastupidiseid tulemusi. Seda ei tasuks nüüd aga karta, et mesi soolestikus meie organismile vajalikke baktereid hävitaks. Mett kasutatakse nii massaaživahendina kui kosmeetikumides ning kui inimene pole meele allergiline, on saadud antud protseduuridest igati häid tulemusi. Mee kasutamiśe kohta kodustes ravi- ja iluprotseduurides on ilmunud piisavalt palju kirjandust ning ennem erinevaid katsetusi tasuks uurida, kuidas ühe või teise probleemi puhul mett kasutada ja milliseid aineid segusse lisada. Mee kasulikkus organismile seisneb tema rikkalikus bioaktiivsete ainete sisalduses. Oluline on teada, et paljud mees sisalduvad kehale kasulikud keemilised ühendid lagunevad kui kuumutada mett üle 40. kraadi.
Heade soovidega, dr.Ehala

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Toitumine ja ülekaalulisus

seedimine

tere!
olen 24a. tüdruk ja mul on lapsestsaati olnud probleeme seedmisega. Käin nädalas 1x ainult wc-s:(. Mul on probleeme nii kaalust alla saamisega. Olen niigi suht liikuva eluviisiga.Äkki oskate ...

Kristel Ehala-Aleksejev

Vastas dr Kristel Ehala-Aleksejev

Tere.
Kui teie probleem on eksisteerinud lapsepõlvest saadik võib olla tegu ka mõne kaasasündinud soole muutusega, mistõttu seedetegevus püsib aeglasena. Vaatamata sellele, et olete liikuv tasub ...

Loe edasi

mesi

Tere, olen alati kuulnud, et mesi on kasulik, kuid nüüd otsisin internetist selle kohta infot ja leidsin väga vastakaid arvamusi. Tekkisid mõned küsimused:
Kas mesi on kasulikum kui igapäevane suhkur?

Kristel Ehala-Aleksejev

Vastas dr Kristel Ehala-Aleksejev

Tere.
Igapäevane suhkur (ilmselt mõtlete selle all valget kristallsuhkrut) ja mesi on juba oma koostiselt erinevad ning seetõttu toimivad erinevalt. Lisaks sõltub mee kompositsioon ning omadused ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi