Rasvtõbi 03.09.07 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Olin 21-29 august tallinnas mustamäehaiglas.3,5 kuud tagasi synnitasin, ja pole kaalus absoluutselt alla v6tnud.raseduse 24 nädalal läxin metsikult paiste.*Vesi koguneb sisse ega tule välja.ainult diureetikumidega.Olen alles 20 aastane. Tallinnas pandi diagnoosix rasvtõbi.Aga mul ema ytles et see tähendab et inimene lihtsalt rasvub aga minule teeb muret hoopis organismi kogunev vesi.koguaeg ei saa ju veevälja ajamisex tablette ka närida.arst soovitas range dieedi kasux.üritan seda nyyd järgida.mõtlesin ka kaalujälgijatega liituda.kaal kõigub 7kg .kohe kui tabletti ei võta ,tuleb 7kg juurde. Seda ei oska mulle yxki arst öelda,et mix vesi koguneb jne.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Teie kirjast ei selgu kui suur on ülekaal, kuid kui diagnoosiks on pandud rasvtõbi, siis arvan et tegu on tõsiseltvõetava ohusignaaliga. Rasvtõbi ei tähenda vaid keha rasvamassi suurenemist. Rasvumine toob endaga kaasa mitmeid haigusriske, mida kaalulangetamisega oleks võimalik vältida. Olete noor ja sestap on just praegu oluline neile asjadele mõelda. Kuigi kirja põhjal oleks seda ennatlik oletada, aga ka vedelikupeetus võib olla üks liigse kehakaaluga kaasnevaid sümptome. Võtke ette kaalujälgijatega ühinemine või tulge konsultatsioonile (tel:533 18 008).
Heade soovidega, dr.Ehala