juurde võtmine 24.08.07 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

olen 26 aastane noormees, tarvitasin kunagi narkootikume ja võtsin palju alla seetõttu, juba aasta olen olnnud ilma narkootikumideta, aga kal pole taastunud,pikkus 1,7m kaalun umbes 57kg aga võiks olla 70, söön väga palju, ja palju magusat ka, aga miski ei aita, näen väga kleenuke välja, on võimalik kuidagi kaalus juurde võtta, või milles on asi?

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
See et sööte palju ei tähenda seda, et teie keha saab toidust kätte kõik vajamineva, et kaalu tõsta ning seda viimast eelistatult just lihasmassi arvelt. Kuna olete tarbinud narkootikume, võivad organismis olla tekkinud muutused, mis teevad kaalu tõstmise raskemaks. Selleks et saada teie seisundist paremat ülevaadet ning anda ka toitumisalast nõu, kutsun teid konsultatsioonile (tel:533 18 008).
Heade soovidega, dr.Ehala