toidukorrad 21.08.07 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere!

Ma olen viimase aasta jooksul kõvasti kaalust juurde võtnud ning tänu sellele teinud igasuguseid rumalusi, et taas oma normaal kaalu juurde jõuda. Nimelt olen proovinud dieete ja erinevaid kaalu alandavaid tablette ja ka teesid, tänu kõigele sellele, on organism omadega puntras. Sooviks teada, kumb toiming oleks efektiivsem, et organism taas jalule saada. Kas toituda kindlatel kella aegadel või usaldada oma organismi ning toituda siis, kui tunnen et selleks vajadus on. Võib näida küll rumalana selline mure, kuid kui jälgin oma organismi vajadusi, siis võin ka öösiti süüa, sest hommikuti kõht pole tühi ja see ei ole ju kuigi hea, kui soovin kehakaalu alandada. Kas peaksin ennast harjutama kindlate kella aegadega isegi siis, kui tegelikult kõht tühi ei ole?

Ette tänades,
M.L.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Peale kõiki katsetusi, mida oma kirjas mainite, on vaja aega ja kannatlikkust, et organism taas kord normaalselt tööle panna. Selleks näib mulle kindlatel aegadel söömine kõige parem. Teatud rutiin ja korrapära aitab meil oma keha paremini kuulata ning kaitseb ka ekstreemsuste eest (üle- ja alasöömine).
Heade soovidega, dr.Ehala