pidev söömine 14.08.07 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Mul on selline probleem, et ma näksin pidevalt ja ei saa sellest kuidagi lahti. Kui lõpetan hommikusöögi, tulen umbes tund aega hiljem jälle kööki, et midagi näksida. Ja siis niimoodi väikeste vahedega ma koguaeg söön. Ma ei suuda ennast absoluutselt kontrollida. Väikesed näksimised muutuvad üldjuhul õgimishoogudeks ja siis söön vaheldumisi magusat ja soolast. Ma ei suuda õgimist lõpetada isegi siis, kui kõht on juba nii täis, et hakkab valutama. Pärast õgimishoogu on kohutav süütunne ja nii paha olla. Rääkimata sellest, et võtan kaalus kogu aeg juurde. Kas Te oskate midagi soovitada? Ma lihtsalt ei tea, mida ette võtta.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Selleks et teile antud küsimuses nõu anda peaksin ma teie igapäevamenüüd nägema, et otsustada, millest puudu-mida üle. Pidev näkitsemine võib olla seotud nii toitumisrütmi ebakorrapära, toitainete toiteväärtuse puudujääkide kui ka meeleolumuutuste ja stress-sisituatsioonidega. Tulge vastuvõtule ja vaatame, mida annaks teie probleemiga ette võtta (tel: 533 18 008).
Heade soovidega, dr.Ehala