halb hingeõhk 18.07.07 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere! Kallimat suudeldes tundsin ta suust tulevat nagu bensiini- või mingit taolist(lahusti) haisu.Ta on täiskarsklane, kuid suitsetab palju.Ka kannatab seljavalude käes(täpsemalt parm puus).Olen kunagi lugenud , mis tervisehäda põhjustab sellist hingeõhku, kuid ei suuda seda meenutada.Oleme keskealised inimesed.Päikest!!

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Halval hingeõhul võib olla mitmeid põhjuseid ning on raske ainu-üksi kirja põhjal oletada, milles tegu. Kui te varem seda tundnud ei ole, võis ju asi olla ka mingis söödud toidus. Kõige tavalisem halva hingeõhu põhjus on katkised hambad või siis põletikulised protsessid suuõõnes. Ka mao- ja seedetrakti probleemid võivad tuua kaasa halva hingeõhu. Kuna inimene sageli oma keha lõhnu ise ei taju, on ehk mõistlik talle sellest viisakalt aimu anda, et siis probleemile lahendus leida.
Heade soovidega, dr.Ehala