Turses jalad 28.06.07 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere, minu nimi on Anne. Olen 56 aastane. Mul ei ole kunagi olnud turses jalgu, ka mitte siis kui kandsin oma lapsi, keda mul on viis. Ja nüüd on mul jalgade turse. Hakkasin seda märkama umbes kolm nädalat tagasi, kui kingad hakkasid pigistama. Praeguseks on turse juba märgatav. Ja vedeliku väljumine organismist ei ole ka enam nii rohke kui varem. Mul oli harjumus juua vedelikku 1,5 - 2 liitrit päevas, nüüd ma ei julge nii palju juua ja sellest tulenevalt on mul janu. Mida teha, Kui vajate veel mõningaid andmeid siis esitage küsimus. Momendil ei oska ise rohkem kirjutada.

Parimate soovidega Anne

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Tursed võivad tekkida mitmetel põhjustel ja seega on oluline, kas viimastega koos kaasneb ka muid vaevusi (vererõhu tõus, valud jalgades, vm). Usun, et võiksite pöörduda oma perearsti poole, kes vaataks teid läbi ja teeks selgeks, kas tegu on lihtsalt verevoolu häiretest tingitud tursetega või millegi muuga,andes vastavalt sellele ka nõu ning määrates vajadusel ravi. Kirja teel, ilma teid läbi vaatamata, on diagnoosi panna raske.
Heade soovidega, dr.Ehala