ei usu enam kaalulangetamise võimalikkusesse 24.06.07 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 22 aastane naine, kogu elu, v.a. lapseiga, olnud ülekaaluline. Iga aastaga on mu kaal ainult kasvanud, praeguseks on ülekaalu juba umbes 30 kg. Ma tean, et mu ülekaal on osaliselt põhjustatud liigsest söömisest, kuid ma ei suuda enam leida motivatsiooni alustada jälle dieeti. Ma olen dieeti alustanud juba sadu kordi, kuid alla võtnud pole kunagi midagi, dieedi ajal püsib kaal stabiilne; muul ajal, kui ma söömist ei piira, tõuseb. Dieet on mul olnud 1300-1700 kcal päevas, vähem ei julge süüa, kuna siis ei pruugi kõiki vajalikke aineid saada. Trenni ei tee, aga üritan palju jala käia. Dieeti pean tavaliselt järjest umbes 4 nädalat ja siis loobun tulemuste puudumisel. Kilpnääret on mul paar aastat tagasi kontrollitud, siis oli see korras.
Miks ma alla ei võta? Kas teoreetiliselt on olemas selline võimalus, et ma olengi loodud paksuks ja allavõtmise ongi lootusetu üritus?

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Esitaksin teile alustuseks küsimuse, et kas need kuuajased dieediperioodid pole üldse tulemusi andnud, see tähendab, et kas kaal on tõesti püsinud muutumatuna? Sageli on eesmärgid, mida püstitatakse, liialt suured ning see viibki käegalöömisele kui soovitud tulemust pole. Mul on raske ka soovitusi anda, kuna kirjast ei selgu kui suur on ülekaal ning ka teie pikkus. Samuti on oluline igapäevane söömisrütm ja toiduainete eelistused. Usun, et oleks kergem saada vastust neile küsimustele, kui tuleksite vastuvõtule (tel:533 18 008, meil- toitumine@kliinkum.ee).
Heade soovidega, dr.Ehala