vedelikupeetus 19.06.07 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere. Küsimus: olen kõigukaaluline ( pendel vahemikus 20 kilo ), ja nahk kuivab eriti huuled ja jalad. Enamus med. haridusega inimesi, kes mind on näinud tutvusringkonnas, kahtlustavad vedelikupeetust. Massöör ütles, et jalad on turses aga tselluliiti kui sellist ei ole, et arvatavasti vedelikupeetus. Diagnoositud midagi ei ole, sest pole lähemalt asjaga tegelenud. Kui reaalne on, et mul on vedelikupeetus ja kas seda on kuidagi võimalik ka diagnoosida ja milline on selle ravi? Vett tarbin suht vähe, rohkem siis kui meelde tuleb. Ega eriti nagu julgegi juua ja süüa enam midagi. Kaal hetkel 87 kilo, pikkust 170 cm. Märtsi 23ndast suutsin jõusaali ja dieedi abiga alla võtta 13 kilo ühe kuuga ning nüüd on ta püsinud 87 peal kõikudes 3 kilo üles ja alla nagu tavaliselt kaaluga. Töötan laeval infos - töö jalgadel vahetustega 6 ja 9 tundi kahe nädala kaupa. Ehk annab veel midagi teha 31 aastaselt enne 40ndatesse jõudmist? Vastust ootama jäädes, Kristiina

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Kahjuks ei saa ma ilma teid nägemata öelda, kas teil esineb turseid või muid vedelikupeetuse ilminguid. Kuna teie töö nõuab pidevat püstiseismist, siis jalgade verevarustuse parandamiseks soovitaksin teil muretseda korralikud tugisukad, mis toetavad veenide tööd. 20. ülekilo, mida mainite, ei tahaks aga siiski ainult vedeliku arvele panna ning usun, et toitumis- ja liikumisrežiimi muutmisega annaks paljugi ära teha. Tulge vastuvõtule ja vaatame, mida saaks teie probleemi lahendamiseks teha (tel: 533 18 008, meil-toitumine@kliinikum.ee).
Heade soovidega, dr.Ehala