Kaal tõuseb 14.06.07 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Kaal on tõusnud 2 aastaga 22kg.Viimased paar kuud oksendan hommikuti,muidu söön normaalselt.Rase pole ja perearst tegi uriini-vere -analüüsi,kõik paistis korras olevat(naistearsti juures oli ka kõik ok). Kas peaksin mõne muu arsti arvamust küsima,sest ei pea seda normaalseks.....

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Kindlasti ei ole taolised oksendamised normaalsed. Esiteks oleks oluline teada, miks on toimunud kaalutõus: kas on muutunud toitumis-liikumisharjumused, olete tarvitanud mingeid ravimeid (N: antidepressante, vm) või veel midagi, mis võiks taolist muutust seletada? Soovi korral võite tulla minu vastuvõtule (Registreerumine-tel:533 18 008 või toitumine@kliinikum.ee)või paluda perearstilt saatekirja gastroenteroloogi vastuvõtule.
Heade soovidega, dr.Ehala