Erinevad toidud 01.06.07 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Olen 16 aastane poiss. Mu söögilaud on üsna kesine, kuna mulle lihtsalt ei maitse paljud toidud. Ma ei oskagi kirjeldada, lihtsalt ei maitse. Väiksena sõin ma ka suht vähe. Võtsin vist isegi mingit rohtu, et rohkem sööks vms. Näiteks suguvõsa kokkutulekutel või sünnipäevadel on laual niiöelda head ja paremat aga mulle ei maitse sealt midagi. Näiteks sült, see tundub nii limane, morsis tundub olevat marjatükid jne. Kodus söön ka pidevalt samu toite ja olen väga valiv. Ma olen proovinud süüa mitmekesisemalt aga näiteks supi sees ei meeldi herned jms. Aega mööda proovin süüa mitmekesisemalt.
Kas asi on lapsepõlvest saadud harjumustes või midagi muud?

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Lugedes teie kirja võin vaid oletada, et tegu on isikupärase toitumismustriga, milles on koht ka lapsepõlvest saadud harjumustel. Oluline on jälgida siiski enda tervislikku seisundit ning seda, kas organism saab talle kõik vajaliku kätte. Kui toiduainete valik, mida sööte, on väike, tuleb oma päevamenüü küllalt täpselt läbi kaaluda, et hoida ära võimalikke toitainete, vitamiinide ja mineraalide puudujääke.
heade soovidega, dr.Ehala