Kaalus juurde 30.05.07 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Olen 36.a. meesterahvas, 179cm pikk ja kaalun hetkel 50 kg. Tegelikult olen kogu elu selline lahja olnud, kõige rohkem olen kunagi kaalunud vist 59 kg. Ainevahetus on mul alati väga hea ja kiire olnud ja on endiselt. Kuid nüüd näen lähedaste sõnul nagu eriti õnnetu välja. Sellele aitab kindlasti kaasa ka umbes kuu tagasi toimunud kopsuoperatsioon millest veel taastun. Samas kaal ei ole operatsiooniga seoses muutunud. Olen küll samas kaalus mis enne operatsiooni kuid välja näen oluliselt õnnetum ja lahjem. Muidu isuga nagu väga kehvasti ei tohiks olla. Hommikuti piirdun tavaliselt küll kohviga kuid lõunal ja õhtul söön üsna korralikud soojad söögid. Eriti maitsevad just rammusamad toidud, kui liha siis ikka pekiribaga seapraad, kui kook siis ikka korralikult magus jne. Õllesõber olen ka, kuid toitumisharjumused mis teisi sunniksid õhupallidena paisuma ei avalda mulle mingitki mõju. Mis iseenesest oleks ju hästi (ja ma tunnen end ka päris hästi) aga viimasel ajal on kõhnus ka ennast mõtlikuks võtnud. Lühikese käisega pluusi enam hea meelega ei kannaks, et mitte kaasinimesi oma kondiste käsivartega ehmatada. Lõpuks ka küsimus - kas on olemas ka kaalu tõstvat "dieeti"? ps. umbes viis aastat tagasi käisin perearsti soovitusel oma kehakaalu pärast läbi hunniku uuringuid, mis kõik näitasid et olen igati terve inimene..

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Mul on üksi kirja põhjal raske teile nõu anda. Vajaksin enam infot nii teie toitumise kui ka liikumisharjumuste kohta. Ka selle kohta, milliseid haigusi olete põdenud või põete ning kas tarvitate pidevalt mingeid ravimeid. Kutsun teid vastuvõtule, et mainitud punktid üle vaadata ja siis midagi otsustada (tel:533 18 008).
Heade soovidega, dr.Ehala