0-punkti toiduained 05.04.07 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere,
olen nö kodune kaalujälgija.
Olen lugenud punkte, mida ja kui palju söön. Küsimus on, kui palju võib süüa neid nn 0-punkti toite (mind huvitavad eelkõige puu- ja köögiviljad)? Armastan tohutult õunu-pirne ja sööks neid lõputult. Ilmselt see kaalulangetamisele kasuks ei tule? Vajadus kaalust kaotada on u 7-8 kg.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Ma ei ole kursis kaalujälgijate programmi kõikide üksikasjadega, kuid enamustes režiimides on roheliste köögiviljade tarbimine lubatud suhteliselt piiramatutes kogustes. Puuviljade puhul tuleb siiski enam arvestada nende kaloorsust, mis õunade-pirnide puhul jääb keskmiselt 60-70 kcal piiridesse ühiku kohta. Oluline on aga, et teie toidulaud ei jääks ka kaalulangetamise perioodil liialt ühekülgseks, tagamaks organismile kõigi vajalike ainete kättesaadavuse.
Heade soovidega, dr.Ehala