jojo 28.03.07 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

tere!Olen tavaline naine, kuid tunnen end jojona.42 eluaastast olen ülekaalus olnud 22 aastat.Kaal tõusis kolme rasedusega raudselt alati üle 100,0kg.Olen käinud kaalujälgijates,paasturühmades,omal käel kaalu jälginud.Suguvõsas on probleemid südame, vererõhu,suhkruhaiguse,sapipõiega jne. Töötasin kaks aastat Soomes raskel füüsilisel tööl,Eestisse naastes olin samuti liikuval tööl.Ja kilod ei vähenenud. Soomes sai end hingetuks töötatud,kaal ei alanenud mainimisväärselt,mõned kilod.Arstidele oma murest rääkides,põigeldakse minu suure kondi ja ma ei tea mille taha.Vererõhk on hüpertooniline,südamelihas on paksenenud,novembris olid infarktieelsed seisundid-pitsitavad valud südames.
Olen edasise pärast väga mures.samuti on mul kasvaja tõttu eemaldatud 6 aastat tagasi emakas.Kuhu võiks pöörduda,ilma et ma ei peaks kuulma juttu,et olen ju lihtsalt suur naine?????????Lugupidamisega JOJO

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Tulge vastuvõtule. (Tallinn, Gonsiori 3, teine korrus. Tel: 533 18 008, meil: toitumine@kliinikum.ee).
Heade soovidega, dr.Ehala