kosutavad toidulisandid 23.03.07 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Minu eakal (72 a) abikaasal on äärmiselt vilets söögiisu. Tal on diagnoositud ka reflukshaigus. Viimase paari aastaga on ta kaalus liiga palju alla võtnud.
Head tulemust on andnud toidulisand Complan /www.complanfoods.com/, mida ostsime Inglismaalt. See on pulbriline segu, mida lahustatakse piimas või vees ja sisaldab süsivesikuid, valke, mingil määral rasvu, vitamiine ja mineraalaineid.
Minu andmetel seda konkreetset segu meil müügil ei ole. Kas võiksite soovitada midagi analoogset.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Taolisi toidulisandeid minu andmetel kahjuks meil veel apteekides saadaval pole ning olen ise soovitanud oma patsientidel neid välismaalt tuua või saata lasta, sest vajadus nende järele on olemas.
Heade soovidega, dr.Ehala