munakoored ja kaltsium 22.03.07 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere!

Kas vastab tõele, et kui kohviveskis jahvatatud munakoori toidule lisada, siis selline kaltsium ei imendu inimese soolestikus? Huvi selle vastu, sest see tundub väga looduslik kaltsiumiallikas. Kas seda võib nö piiramatult tarbida? Apteegis müügil olevaid preparaate tarbin ka, kuna olen taimetoitlane, teen ka trenni (kaalust allavõtmise eesmärgil) ja seega ilmselt organism vajab kaltsiumi.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Jahvatatud munakoori on rahvameditsiinis pikalt kasutatud. Kaltsiumi imendumine on kompleksne protsess nõudes mitmete teiste ühendite juuresolekut ning mitte kõigist toiduainetest ega ka toidulisanditest ei saa me antud elementi ühtemoodi kätte. Kas ja kui palju imendub munakoortes sisalduv kaltsium ei oska ma teile öelda, kuid kindlasti ei maksa minna liialdusteni kui te veel lisaks tarbite ka toidulisandeid. Terve, täiskasvanud inimese kaltsiumivajadus on kuskil 700-800 mg päevas, millest võiksite juhinduda.
Heade soovidega, dr. Ehala