Ei suuda dieeti pidada 20.03.07 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere!
Olen tugevalt ülekaaluline naine (1,64 pikkuse juures 105 kg), kuid ei suuda kuidagi kaalust alla võtta. Olen Kaalujälgijates käinud vist juba 10-12 korral, viimati keeldus rühmajuht mulle isegi 8-nädala kaarti müümast, kuna ei soovinud, et ma oma raha asjata raiskaks - nagunii jääb kaalulangetamine jälle pooleli. Olen püüdnud toitu kaaluda, jälgida portsjoneid, lugenud vastavateemalist eneseabikirjandust, kuid kõik lõpeb samamoodi - ikka ma ei suuda valitud kursil püsida, maha läheb küll 2-3 kg, tunnen ennast pisut paremini, kuid jätkata enam ei suuda ja kaal taastub. Probleemiks ei olegi see, et kehakaal ei läheks alla - läheb küll, kui toitumisplaani järgida, kuid tahtejõud ja järjekindlus veavad alt.
Paraku on kaalulangetamine mulle lausa eluliselt vajalik - vererõhk on liiga kõrge, süda annab tunda, menstruatsioonitsükkel on paigast ära. Lihtsalt nutma ajab - kõik arstid ütlevad, et tuleb kaalust alla võtta ja ma isegi noogutan kaasa, et seekord ma tõesti võtan alla, ehk seekord õnnestub, kuid...
Kuidas küll leida abi?

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Kuna teate oma nõrka kohta, siis tasub ka sellest alustada. Ilma motivatsiooni ja püsiva sihita ei saa teid ka ükski dieet ega arst aidata. Mina soovitaksin teil esmalt otsida endale sobiv terapeut, kes aitaks pisut enam endas selgusele jõuda, mis laseks edaspidi paremini soovitud sihil püsida. Kõige esmane on aga endale tunnistada, et abi saamine algab enesest ning alates sellest hetkest saavad ka teised teid tõeliselt toetada.
Heade soovidega, dr. Ehala