Pärm ja vitamiinid 15.03.07 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 30 mees ja olen lugenud, et stressi vähendamiseks soovitatakse juua pärmijooki, mis sisaldab palju B grupi vitamiine, aga ma ei leia kuskilt selle kohta täpsemat infot. Seega sooviksin teada saada kas joogi tegemiseks kõlbab tavaline pärm mis toidu poes müüakse, mitu grammi pärmi panna 1 klaasi vee sisse, kui tihti seda juua ja kui kaua üldse järjest võib seda juua, et ei tekiks "üleannustust või mingeid tüsistusi". Kas seda jooki võiks anda ka 2,5 a. lapsele.
Ette tänades.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Pärmijooki on kasutatud aastakümneid ning omal ajal kuulus see ka aeg-ajalt lasteaialaste menüüsse. Selleks joogiks hõõruti pool pakki pärmi lusikatäie suhkruga vedelaks ning lisati klaasitäie jagu sooja vett. Taolist jooki on soovitatud nii B-vitamiinide vaeguse kui näiteks akne puhul. Paljud ei talu aga seda segu iseloomuliku imala maitse tõttu. Pärmipreparaate on müügil aga ka apteekides.
Heade soovidega, Kristel Ehala-Aleksejev