kaal ei taha alla minna 09.03.07 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere
olen 30a naisterahvas , olen 166cm pikk ja kaalun 68 kilo ja mul on 2 last, noorem on 3 aastane.Aga probleem on selles et kui kõvasti ma ka trenni ei teeks ikka kaal alla ei lähe.Suvel on kaal 64 kilo ja sellel talvel tõusis 68 peale.Teen igapäev juba 2 kuud järjest 30 min trenni trenažööriga(käed ja jalad korraga töötavad), pean proteiini dieeti ja lisaks söön bio-cla rohelisetee preparaate.Milles võib olla viga et kaal ikka langeda ei taha?
Ettetänades murelik.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Oletan, et taolise dieedi ja kehalise koormuse juures olete kaotanud küll rasva, kuid kaal püsib lihaste treenituse tõusmise arvelt. Proteiinidieeti siiski kaua pidada ei soovita, sest sellega kaasneb meile vajalike toitainete ning vitamiinide-mineraalide puudus.
Heade soovidega, Kristel Ehala-Aleksejev