Söömisel kaasnevad külmavärinad 19.01.07 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere,
juba umbes nädala aega on midagi kahtlast teoksil, nimelt kui ma midagi sööma hakkan, tulevad kohe külmavärinad, mis kestavad ka nii 10 minutit pärast toidukorra lõppu. Iiveldust ega midagi ei ole, lihtsalt külmavärinad ja kananahk, mis ilmneb kohe kui midagi mäluma hakkan.
Toitumishäireid muidu ei ole. Üritan toituda tervislikult, niipalju kui kiire elutempo lubab.
Lisaks jälitab mind selle nädala jooksul pidev kerge uimasus ja silmavalged on kuidagi hallikad.
Ma ei ole kindel kas see kaebus ust õiges teemas on aga toidust saab see kõik alguse. Kui oskate vihjatagi probleemi allikale oleksin tänulik.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Ainuüksi kirjeldatud külmavärinate põhjal öelda, mis võiksid neid põhjustada on raske. Kui antud sümptom ei möödu, tasub pöörduda oma raviarsti poole läbivaatuseks ja vajadusel analüüside sooritamiseks.
Heade soovidega, Kristel Ehala-Aleksejev