toitumishäired 05.12.06 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Mul on küsimus seedehäirete kohta. Ma pidasin dieeti edukalt ja võtsin maha umbes 13 kilo, olen 42 aastane ja kaalun praegu 65 kilo. See oli nö veregrupi dieet, ma ei söönud kartulit ja liha koos jne. Nüüd olen küll kenasti kõhnem ja häppi, aga mind on hakanud vaevama seedehäired. Kogu aeg on gaasid või mingi kõhu puhitus. Magu uuriti, see oli korras ja arst ütles, ärritunud sooled, või midagi taolist. Palun andke nõu, mida süüa või tarvitada, et saaksin sellest pidevast trallist kõhus lahti. Olen võtnud piimaksi tablette. ma piimatooteid üldiselt ei tarvita, sest dieet ei soovitanud.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Teie kirja põhjal võin oletada, et olete oma toitumisharjumusi tugevalt muutnud, jättes osad toiduained välja ja võttes teised enam kasutusele. Kuna kirjast ei selgu, millised need muutused on, siis ei saa ma ka teile konkreetseid soovitusi anda. Selleks oleks siiski vaja teada, milline on teie üldine päevamenüü ning toitumus ning kui pika aja vältel olete dieeti pidanud. Võite proovida Espumisan tüüpi tablette,mis aitavad hästi kõhupuhituse korral (seda tuleb võtta söögikordade juurde). Toitumisnõuannete saamiseks peate aga siiski konsultatsioonile tulema, kui selleks vajadust näete.
Heade soovidega, Kristel Ehala-Aleksejev

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Toitumine ja ülekaalulisus

Toitumishäired

Lugupeetud Dr. Ehala-Aleksejev,

Loodan, et oskate mind kuidagi aidata. Minu teema vist sobiks rohkem gastroenteroloogia alla, kuid kahjuks hetkel sinna pöörduda ei saa.

Olen 21 ...

Kristel Ehala-Aleksejev

Vastas dr Kristel Ehala-Aleksejev

Tere.
Arvan, et vastus teie küsimusele on teie enda kirja alguses, kus kirjeldate korrapäraseid söögikordi ja treeningut. Kui tunnete, et üksi on raske oma toitumisega taas joonele tagasi saada, ...

Loe edasi

3.a.lapse toitumishäired

laps tunnistab söögiks leiba,kanaliha,vahel sardelle,õuna,banaani,mahla,piima-ja neidki kõiki ainult eraldi... Vahel ei söö üldse midagi.
Kas see on probleem ,millega võiks Teie poole pöördud`?

Kristel Ehala-Aleksejev

Vastas dr Kristel Ehala-Aleksejev

Tere.
Soovitan teil pöörduda oma perearsti või siis lastearsti vastuvõtule, et teada saada kas on tegu lapse tervise mõttes probleemiga. Mina väikelastega ei tegele.
Heade soovidega, dr.Ehala

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: