Õige toitumine 02.12.06 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on küsimus õigesti toitumise kohta. Nimelt ma hakkasin sööma 3 korda päevas- korralikult (soe toit / midagi magusat/ puuviljad). Vahele ei söönud mitte midagi. Jõin 2 liitrit vett. Kuid mul oli tihti tunne, et kukun kokku ja ei jõua järgmist söögikorda ära oodata. Kaalusin enne 57 kilo (167 cm pikkuse juures) nüüd 50. (Esimene söögikord oli kell 6.30, teine kell 12, kolmas kell 16)
Mida ma valesti tegin, et kõht nii ruttu tühjaks läks, kuigi ometi ma sõin väga korralikult igal söögikorral? (Saan varsti 18, seega käin ka veel koolis, kuid erilist karmi trenni ma ka ei teinud, 3 või 2 korda nädalas sai jooksmas käidud 3 km pluss kehalise tunnid koolis)

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,
Alustuseks tahaks öelda, et nüüd on saabunud hetk kaalulangetamisele punkt panna, sest 50. kiloga olete jõudmas alakaalu. Kirjast ei selgu, kas kaotatud seitse kilo oli taotluslik või kaasnes see muutunud toitumisharjumustele ning millise ajavahemiku vältel kaal langes. Igatahes olite 57. kilosena normkaalus. Kolm täisväärtuslikku toidukorda on igati kasulik, kuid viimane põhieine võiks siiski nihkuda pisut hilisemale ajale. Hea oleks kui paar tundi enne magamaminekut midagi rasket ei söödaks, kuid rangeks, täpsetest kellaaegadest kinnipdavaks režimiks pole teil kindlasti põhjust. Lubage endale kergeid ooteid, et hoida ära liigset kõhutuhjuse tunnet, ning veresuhkru järsku kõikumist. Just veresuhku kõikumised mõjutavad suures osas näljatunnet. Erinevad toiduained tõstavad/hoiavad suhkrutaset veres erinevalt. Iseloomustamaks toiduaineid on võetud kasutusele glükeemilise indeksi mõiste, mille kohta on piisavalt materjale nii internetis kui ka meil müügilolevates toitumisraamatutes. Teiseks võib olla näljatunne seotud liigkiire kaalulangusega ning ümberkorraldustega menüüs, sest organism kohaneb taoliste muutustega pikkamööda. Kordan veel ka üle seda, et liiga pikad pausid söögikordade vahel pole samuti teretulnud. Lõpetuseks soovitan teil üle vaadata veel oma päevane kaloraaž ja veenduda, et see on piisav. Mulle jääb siit kirjast mulje, et vajaksite pigem rohkem kui endale lubate.
Heade soovidega, Kristel Ehala-Aleksejev

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Toitumine ja ülekaalulisus

neerud sümmeetrilised, ekstrarenaalse vaagnaga

Tere!
Palun vastake küsimusele, et mida tähendab, et neerud on sümmeetrilised ja ekstrarenaalse põhjaga. Ja palun selgitage, mida tähendab, et maksas on AV malformatsioonid.

Kristel Ehala-Aleksejev

Vastas dr Kristel Ehala-Aleksejev

Tere.
Ilmselt on kogemata küsimus saadetud valele adressaadile, sest minu valdkonnaks on kaaluprobleemid ja toitumine. Korrake küsimust ja vast jõuab see edaspidi õige adressaadini.
Parimatega, ...

Loe edasi

Soovin registreeruda vastuvõtule.

Tere

Soovin registreeruda vastuvõtule. Saada infot selle kohta, milline toitumine oleks õige just minule.
Olen loobunud magusast, lihast, leivas ja saiast, kartulist, makaronidest, ...

Kristel Ehala-Aleksejev

Vastas dr Kristel Ehala-Aleksejev

Tere.
Kui soovite oma toitumise üle arutada vastuvõtul saate registreeruda meili teel toitumine@kliinikum.ee
Tulles vastuvõtule oleks hea kui paneksite eelnevalt vähemalt neli-viis päeva oma ...

Loe edasi

Õige toitumine

Tere! Kas saaksite öelda, kust(kelle käest) saaks infot õige toitumise kohta? Soovitavalt Tartus

Kristel Ehala-Aleksejev

Vastas dr Kristel Ehala-Aleksejev

Tere.
Vabandan, kuid jään Tartu osas teile vastuse võlgu.
Heade soovidega, dr.Ehala

Loe edasi

Õige toitumine

Tere! Tahaks süüa õigesti, kuid nii palju on vastakaid arvamusi. Kas n-ö looduslähedane toitumine kiviaja pintsiipide järgi (liha ja köögiviljad, puuviljad, teravilja vältida ) on õige? Kas hommikul tuleks ...

Kristel Ehala-Aleksejev

Vastas dr Kristel Ehala-Aleksejev

Tere.
Kõige aluseks on vastus ühele ainsale küsimusele - milleks me siis ikkagi sööme?
Siin võib ära tuua pika rea põhjendusi, kuid annan siin neist vaid kolm.
Sööme selleks et organism ...

Loe edasi

ylekaal

tere,
kuidas oleks võimalik kiiresti kaotada kilosid ja mis on õige toitumine mis ei took neid tagasi?

Annely

Kristel Ehala-Aleksejev

Vastas dr Kristel Ehala-Aleksejev

Tere.
Teie lühikesele kirjale on mul ka lühike vastus. Kiirelt kaotatud kilod, tulevad ka kiirelt tagasi. Selleks et saavutada püsivaid tulemusi on vaja kannatlikkust ja soovi midagi muuta. Kui olete ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: