südame uuring 02.02.07 / Terviseuuringud

Külastaja küsib:

Tere hea doktor!

Olen 50 a.Ailit ja elan Tallinnas.Suhteliselt ,,vist ,,olen terve inimene aga mul
on vaatamata sellele üks küsimus.Kas südame ehhokardiograafia on sama ,mis südame ultraheliuuring?ja mida sellega vaadatakse?Soovin siin juures ka teada,kas seda uuringut saab teha Tallinnas ilma perearstisaatekirjata ja kui palju see maksab?Tahan seda sellepärast teada,et mul tihti on pigistav tunne rinnakus
kaardiogramm oli korras,aga ehhokardiograafiasse ka ei saadetud,sellepärast soovingi seda ise lasta kusagil teha.

Kena päeva jätku!

Arst vastas:

Kaja Sepp

dr Kaja Sepp

Perearst

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere!

Jah südame ehhokardiograafia on sama, mis südame ultraheiuuring. Sellega mõõdetakse südame kodade ja vatsakeste suurust, südamelihase paksust, liikuvust, südameklappe ja hinnatakse südame pumbajõudu. Ilma saatekirjata seda üldiselt teha ei saa, aga võite siiski küsida Tallinna Diagnostikakeskusest. Usun, et sel juhul peate ise selle eest maksma (800 -1000 krooni umbes). Kui rinnus on pigistustunnet, siis on hea ära teha ka koormusega kardigramm. See on odavam ja sinna on ka lihtsam pääseda. ja kui ikka on mure, saab perearst suunata kardiloogi vastuvõtule, kes omakorda vajadusel saadab ultrahelisse.

Tervitades,
Kaja Sepp