Südame kontroll 08.05.07 / Terviseuuringud

Külastaja küsib:

Kus oleks võimalik põhjalikumalt kontrollida südant kui perearsti juures on tehtud EKG ja vereproov ning need analüüsid olid korras? Kontrolli põhjus on südame puperdamine.

Arst vastas:

Kaja Sepp

dr Kaja Sepp

Perearst

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere!
Seda on võimalik teha mitmes kohas. Südamepuperdamine võib olla seotud mõne südame rütmihäirega, kuid ka psüühilise pinge ja stressiga (enamasti noortel inimestel). Tallinna Meestekliinikus on võimalik teha südame koormustesti. Südame puperdamise puhul on kõige enam infot andev Holter uuring, s.t., et Teie rindkerele asetatakse elektroodid ja riputatakse kaela väike rekorder, mis salvestab vajadusel Teie EKG ja kui südamerütmihäiret on raske muidu tava EKG-le tabada, siis Holter näitab kindlasti, kas Teil on põhjust muretsemiseks. Ida-Tallinna Keskhaiglas ja mujal saab sellist uuringut teha. Küsige infotelefonilt 1900, tasulisele kardioloogi vastuvõtule saate ehk nädalaga ja tema korraldab juba edasi, kui ta peab seda vajalikuks.

Tervitades,
Kaja Sepp