Kiirabiarst: infarkti peetakse meeste haiguseks

Kiirabiarst: infarkti peetakse meeste haiguseks

Tallinna Kiirabi ravijuht Katrin Koorti sõnul ei oska naised mõnigi kord infarkti kahtlustada lihtsalt seetõttu, et seda peetakse meeste haiguseks.

Kuna infarkti seostatakse rohkem meestega, ei oska naised seda ära tunda, kirjutab Pealinn.

"On räägitud ka, et naiste valutundlikkus on meeste omast erinev – valu, mida mees hindab tugevaks, on naise jaoks keskmine. Peale selle on naised kannatlikumad ja pigem kannatavad kui helistavad kiirabisse," räägib Koort.

Infarkti peamiseks sümptomiks peetakse ahistavat valu rinnaku taga, kuid Põhja-Eesti Regionaalhaigla kardioloog Margus Viigimaa sõnul esineb sellist n-ö tüüpilist valu infarkti korral vaid pooltel naistel: "Palju sagedasemaks infarktisümptomiks naistel, umbes 70% juhtudest, on hoopis ülisuur väsimus, ligemale pooltel juhtudel ka unehäired, hingeldamine ning seletamatu ärevus. Tihti ilmnevad sellised sümptomid isegi kuu aega varem, kuid inimene ei tule selle pealegi, et need võivad ähvardavale infarktile viidata." Ka on valu naistel sagedamini ebamäärases kohas – kaelas, õlas või kõhus, isegi hammastes, samuti esineb tihemini iiveldust.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada