Paljud tüsedad naised peavad end saledaks

Paljud tüsedad naised peavad end saledaks

Teadlased hoiatavad, et kuna rasvumine on muutunud igapäevaseks, on inimeste ettekujutus normaalkaalust täiesti moondunud ja nii arvabki iga neljas ülekaaluline naine, et on sale.

USA uurijad esitasid enam kui 2000 naisele küsimusi nende kehakaalu ning toitumis- ja sportimisharjumuste kohta, küsimustikule vastajaid mõõdeti ja kaaluti. Selgus, et paljudel naistel polnud aimugi, kas nende kehakaal jäi tervislike näitajate piiridesse või mitte, vahendab Telegraph.

Uurimuse kaasautor dr Mahbubur Rahman Texase ülikoolist märkis: „Kuna rasvunud inimeste hulk aina kasvab, peab suur osa naisi ülekaalu normaalseks – nad ei pööra tähelepanu kaalunumbrile, vaid oma enesetundele.“

Ilmnes, et 25% ülekaalulistest naistest ja 16% normaalkaalus naistest olid oma kehakaalu suhtes eksiarvamusel.

Teadlaste sõnul tuleks rasvumise ennetamisel need uurimistulemused arvesse võtta, kuna suur hulk naisi isegi ei taju, et neil on kehakaaluga probleeme.

Uurimus näitas, et kui valge nahavärviga ülekaalulistest naistest arvas 15%, et nendega on kõik korras, siis Ladina-Ameerika ja Aafrika päritolu ülekaaluliste naiste seas oli see määr kõrgem.

Normaalkaalus ameeriklannadel, kes pidasid end paksuks, ilmnes aga vastupidine tendents: nende seas oli Ladina-Ameerika ja Aafrika päritolu naisi vähem kui valge nahavärviga naisi.

Normaalkaalus naised, kes pidasid end ülekaaluliseks, jätsid kaks korda suurema tõenäosusega toidukordi vahele, pidasid dieeti ja suitsetasid kui naised, kes pidasid end saledaks.

Uurimuse juhtautor professor Abbey Berenson sõnas: „Kehakaalu valesti tajumine ohustab rasvumise vähendamise programmide tulemuslikkust.

Ülekaalulised, kes ei arva, et neil on kaaluprobleeme, söövad palju väiksema tõenäosusega tervislikult ja teevad sporti.

Neil on suur südame-veresoonkonna haiguste, II tüüpi diabeedi ja muude tõsiste tervisehädade risk.“

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada