Tööstress võib naistel suurendada infarkti ohtu

Tööstress võib naistel suurendada infarkti ohtu

Tugeva tööstressi all kannatavatel naistel on 90% suurem risk südameinfarkti saamiseks kui madalama stressitasemega naistel.

Sellisele järeldusele jõudsid teadlased, kes uurisid kümne aasta vältel 17 000 töötavat naist, vahendab WebMD.

Uurimuse autor Michelle A. Albert (MD, MPH) Bostonis asuvast Brighami naistehaiglast märkis, et tõenäosus kõikvõimalike südamerikete, sealhulgas südameinfarkti ilmnemiseks ja näiteks ummistunud südamearterite laiendamisoperatsiooniks oli tugeva tööstressiga naistel 40% võrra suurem kui naistel, kes kogesid vähe tööstressi.

Lisaks näitab värske uurimus, et naistel, kes kardavad töökohta kaotada, esineb suurema tõenäosusega südame-veresoonkonna haiguste riskitegureid.

Uuring hõlmas 17 415 naist vanuses 44−85 eluaastat, kes osalesid naiste terviseuuringus. Uuringu alguses ei esinenud uuritavatel isikutel, kes olid enamjaolt valge nahavärviga tervishoiutöötajad, südame-veresoonkonna haigusi.

Osalejad vastasid uuringu alguses üksikasjalikule küsimustikule, mis oli seotud südamehaiguste riskitegurite, tööstressi ja tööga seotud ebakindlustundega. Tööstressi hindamiseks paluti naistel hinnata skaalal „Täiesti nõus – nõus – ei ole nõus – ei ole üldse nõus“ näiteks selliste väidete paikapidavust nagu „Minu töö nõuab väga kiiret tegutsemist“ ja „Minu töö nõuab uute teadmiste ja oskuste omandamist“. Tööga seotud ebakindlustunde hindamiseks pidid naised vastama väitele „Ma olen oma töös täiesti kindel“ ühega neljast pakutud variandist.

Albert soovitab nii naistel kui meestel leida viise tööstressi vähendamiseks, näiteks sportida, vabal ajal vähem tööasjadega tegeleda, näiteks mitte tööalaseid e-maile lugeda, ja kasutada tööajal 10–15 minuti jooksul lõõgastumisvõtteid, näiteks teha joogaharjutusi.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada