Roheline tee ei kaitse rinnavähi eest

Roheline tee ei kaitse rinnavähi eest

Jaapanis valminud uurimuse kohaselt ei aita rohelise tee joomine rinnavähki haigestumist ennetada.

Motoki Iwasaki Tōkyō riiklikust vähikeskusest analüüsis koos kolleegidega Jaapani rahvatervise keskuse tuleviku-uuringu andmeid. Uurijad olid küsitlenud pea 54 000 naist, et välja selgitada, kui palju rohelist teed nad päevas joovad. Umbes 12% naistest jõid vähem kui ühe tassi rohelist teed nädalas ja 27% jõid viis või enam tassi päevas. Uurimisperioodil avastati nendel naistel 581 rinnavähi juhtu.

Teadlased tegid kindlaks, et naistel, kes jõid kõige rohkem, ja naistel, kes jõid kõige vähem rohelist teed, oli rinnavähi risk võrdne. Need uurimistulemused seavad kahtluse alla laialt levinud arvamuse, et roheline tee võib aidata rinnavähki ennetada, vahendab WebMD.

Iwasaki sõnul võib seda uurimust pidada üsna põhjalikuks, kuna sellesse oli kaasatud suur hulk naisi ja nende teejoomisharjumused olid väga erinevad.

In vitro ja loomkatsed on näidanud, et roheline tee võib avaldada rinnavähi eest kaitsvat mõju, kuid inimeste seas läbiviidud uurimuste tulemused on vastuolulised,“ märkis Iwasaki sellekohases teadaandes. „Meie suuremahuline tuleviku kohortuuring on üks esimestest, millesse kaasatud naiste teejoomisharjumused olid sedavõrd erinevad: alates vähem kui ühest tassist nädalas kuni kümne ja enama tassini päevas. Kindlat seost joodud tee koguse ja rinnavähki haigestumise riski vahel ei leitud. Tõenäoliselt ei vähenda rohelise tee joomine rinnavähi ohtu ning tee sordil ja kogusel ei ole siinjuures mingit osa.“

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada