Rasedatel on halvem mälu

Rasedatel on halvem mälu

Kui olete lapseootel ja teil on raskusi asjade meeles pidamisega, ei pruugi see värske uuringu hinnangul olla üksnes teist tingitud.

Briti uurijad avastasid, et rasedatel on lapse sünni lähenedes üha raskem asjade asukohti meeles pidada, kirjutab HealthDay News.

Nende ruumiline taju – võime teada, kus asjad asuvad – oli halvem isegi veel vähemalt kolm kuud pärast lapse sündi.

„Asjade unustamist ja tähelepanu hajumist täheldatakse rasedate puhul sageli, kuid teadlased peavad alles kindlaks tegema konkreetse mehhanismi, mille tagajärjel võib mälu niimoodi halveneda. On ka neid, kes on selliste mälukaotuste esinemise üleüldse kahtluse alla seadnud,” selgitas uurija Diane Farrar endokrinoloogia ühingu pressiteates.

Farrar uuris koos oma kolleegidega Ühendkuningriigi Bradfordi terviseuuringute instituudist 23 rasedat naist ja 24 naist, kes ei oodanud last. Naised pidid sooritama arvutitestid, mille põhjal oli võimalik hinnata, kui hästi nad suudavad reegleid meelde jätta ja planeerida asjade ümberpaigutamist mingis ruumis, samuti teha kindlaks seda, kas nad mäletavad varasemaid paigutusi ja asukohti.

Uurijad avastasid, et rasedate puhul olid tulemused märgatavalt halvemad ning et neil esines ka rohkem ärevust ja depressiooni.

Mis toimub? „Tujukus ja ärevus kadusid pärast lapse sündi – see viitab sellele, et põhjus võib olla hormoonides. Nüüd on aga vaja täiendavaid uuringuid, et teha kindlaks raseduse neuroloogilised mõjud. See aitab näidata tulevaste uuringute suunda ja anda teavet nii naistele kui ka nendega tegelevatele meditsiinitöötajatele,” selgitas Farrar.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada