Botox võib aidata teatud laadi migreeni ennetada

Botox võib aidata teatud laadi migreeni ennetada

Väiksemahuline uuring näitas, et ravi Botoxiga aitab nägemishäireid tekitava migreeni korral.

Väiksemahulise uuringu andmed näitavad, et Botox, mis võib ajutiselt kõrvaldada kortsud, võib samuti aidata ära hoida teatud liiki migreeni esinemist, kirjutab HealthDay News.

Konkreetsemalt öeldes võib Botox aidata vähendada sedalaadi migreeni esinemist, mida inimesed kirjeldavad kui survet tekitavat või silmi lõikavat migreeni ning mida tuntakse ka nägemishäireid tekitava migreenina. Uurijad lisasid, et ravi ei näi siiski mõjuvat sedalaadi migreeni korral, mille sümptom on survetunne peas.

„Ühes varasemas uuringus avastasid neuroloogid, et enamik nn hävitavaid või nägemishäireid tekitavaid peavalusid kogevaid patsiente reageeris A-tüüpi botulinum’i toksiini süstidele ja see vähendas neil peavalude esinemissagedust. Seevastu enamik neid patsiente, kellel esines nn plahvatuslikku laadi migreeni, süstidele ei reageerinud,” selgitas Californias Encinos tegutsev dermatoloog ja uuringu juhtiv uurija dr Christine C. Kim.

„Me katsetasime seda hüpoteesi kosmeetilise nahahoolduse kontekstis, kasutasime A-tüüpi botulinum’i toksiini palju väiksemas koguses kui peavaluspetsialistid tavaliselt ja saime sarnased tulemused,” lisas dr Kim.

Tema töörühm uuris 18 patsienti, kes pidid kosmeetilistel kaalutlustel saama Botoxi süste, kuid kes kannatasid samas ka migreenide käes. Nende patsientide seas esines kümnel osalenul sedalaadi migreeni, mille puhul nad kogesid purustavat survet või silmade väljatungimise tunnet, justkui torkaks keegi sõrmega silma.”

Kolme kuu jooksul pärast ravi Botoxiga täheldas 13 patsienti migreenivalu vähenemist. Nende seas kannatas 10 hävitavat või nägemishäireid tekitavat peavalu ja kolm nn plahvatuslikku peavalu.

Botoxile reageerinud patsientide puhul vähenes migreeni esinemissagedus peaaegu seitsmelt päevalt kuus vähem kui ühele päevale kuus.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada