SOS pillid - mida on vaja teada ja kui tõhus see meetod on?

SOS-ehk "hädaabi pille" soovimatu rasestumise vastu on võimalik apteekidest osta ilma retseptita.

SOS- ehk "hädaabipille" kasutatakse juhul, kui ei soovita rasestuda ning ei kasutatud muid rasestumisvastaseid meetodeid või kui kondoom purunes. SOS-pillid ei ole esmavaliku meetod rasedusest hoidumisel! Alates 2003. aasta septembrist on neid võimalik apteekidest osta ilma retseptita.

KUI TÕHUS SEE MEETOD ON?
SOS-pillid tagavad rasestumisvastase kaitse kuni 95% juhtudest. Mida varem pärast seksuaalvahekorda SOS-pille võtta, seda kindlam on rasestumisvastane toime. SOS-pille tuleb tarvitada võimalikult kiiresti (soovitavalt 72 tunni jooksul) pärast kaitsmata seksuaalvahekorda. Mõnede uuringute põhjal võib SOS-pille kasutada ka kuni 5 ööpäeva jooksul, ent mida hiljem SOS-pille võtta, seda väiksem on tõhusus. Hilisema kasutamise kohta kui 72 tunni möödudes võib otsuse langetada vaid arst.

MIDA ON VAJA TEADA PÄRAST SOS-PILLIDE TARVITAMIST?
Pärast SOS-pillide tarvitamist võib menstruatsioon saabuda varem või hilineda (harvem). Menstruaalvere hulk võib olla tavalisest suurem. Kui menstruatsioon hilineb rohkem kui 1 nädala võrra või kui menstruaalvere hulk on ebaharilikult väike, tuleks teha rasedustest. Kui oled tarvitanud SOS-pille ja siiski rasestunud, pole raseduse katkestamine vajalik, sest pole tõendeid, et pillid ohustaksid loote arengut või raseduse kulgu.

TÄHELEPANU! Tegemist on ravimiga - enne kasutamist lugege hoolikalt pakendi infolehte. Küsimuste tekkides konsulteerige oma günekoloogi, perearsti või apteekriga. Täpne juhend ravimi kasutamiseks on pakendiga kaasas. Ühe menstruaaltsükli jooksul ei ole soovitatav SOS-pille tarvitada üle 1 ravikuuri (2 tabletti, neist igaühes 0,75 mg levonorgestreeli).

 

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

3 kommentaari

dulsi song
14.05.18 13:48
tere olen janely marleen altosaar ja tahaks teada rohkem sos pillide kohta kas saaksite aidata
-31
   
+48
Tom Tammemäe
03.05.18 11:27
Ma tahaksin teada rohkem turvalisest seksist. Palun aidake. Mu gmail on Tom.tammemäe@tyg.edu.ee
-31
   
+32
Rita
25.04.18 14:00
SOS? Pigem ikka saatan kõhus????
-31
   
+29

Lisa kommentaar

Saada