Mis on järelravi?

Mis on järelravi?

Järelravi on vahetult aktiivravile järgnev ravi. Nii traumad, haigused kui ka muud terviserikked vajavad kindlat ravimisaega, mille jooksul patsiendi tervis paraneb. Järelravi on seotud konkreetselt sellele eelnenud aktiivraviga.

Aktiivravi on tervishoiuteenus, mida osutatakse ebastabiilses seisundis haigetele ning haigetele, kes vajavad suure riskiastmega diagnostilisi või raviprotseduure, vahendab Naistemaailm Tervis Plussi. Aktiivravi määrab perearst või teatud eriala arst vastavalt diagnoosile: haigusest jagusaamiseks võetakse ravimeid, tehakse operatsioon, tegeletakse traumaga jms. Aktiivravi ja sellele vahetult järgnev või juba aktiivravi ajal alustatud järelravi võib toimuda kas raviasutuses või patsiendi kodus. Aktiiv- ja järelraviks võib mõnede terviseprobleemide (näiteks traumade) korral olla ka aktiivne taastusravi, mille ülesanne on kahjustatud funktsioonide taastamine.

Järelravi toetab aktiivravi, aitab omalt poolt kaasa organismi paranemisele, tugevdab immuunsüsteemi, hoiab ära haiguse taaspuhkemise ja tüsistused, tagab haiguse korraliku väljapõdemise ja/või neutraliseerib aktiivravi käigus tekkida võivaid ravimite kõrvalmõjusid.

Järelravi kestus on varieeruv ning selle määrab raviarst. Statsionaarne järelravi määratakse vastavalt näidustustele ning haigekassa maksab vastavalt ettenähtud voodipäevadele.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada