Kevad tuleb allergiaga

Kevad tuleb allergiaga

Paljude inimeste jaoks muudab kevad- ja suvekuud talumatuks õietolmuallergia ehk pollinoos. Kuidas ära tunda, et just õietolmuallergiaga tegu?

Õietolmud põhjustavad klassikalisel juhul nohu ja silmapõletikku, kuid võib esineda ka kurgu ja suulae kipitust, kõrvade sügelust. Kokkupuutel taimedega esineb mõnikord ka astmanähte ja nahalöövet. Väiksemad õietolmuterad, näiteks kase õietolm, põhjustabki enam astmanähte,” kirjutab vanemarst-õppejõud Maire Vasar ajakirjas Apteeker.

”Allergilise nohu sümptomiks on nina kihelus, aevastamine, suurenenud vesine eritis ning ninakinnisus. Silmasümptomitena esinevad sügelus, punetus, pisaravool. Võib esineda ka valguskartlikkus ja silmalau turse. Sageli on subjektiivsed vaevused objektiivsest leiust intensiivsemad. Tavaliselt on allergiline nina limaskest sinakaspunane ehk liviidne, kuid võib olla ka erepunane või normaalse värvusega. Ninakäike ahendab ninakarbikute turse. Haigust on kerge ära tunda just sümptomite sesoonsuse tõttu. Põhjusliku allergeeni tuvastmisel on esmaseks nahatorketestid. Kui nahateste ei saa mingil põhjusel teha, määratakse allergeenspetsiifilised IgE antikehad vereseerumis,” selgitab dr Vasar.  

"Kaasaegne ravi võimaldab ka pollinooosihaigetel nautida õiterohket kevadet ja suve," kirjutab ta.

Täisversioon artiklist ilmus ajakirjas Apteeker (aprill 2011)

Samal teemal:
Mis on pollinoos?

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada