klamüüdia ja trihhomonoos 10.01.08 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Kas klamüüdia ja trihhomonoos võivad levida ka kondoomiga seksides?

Kui mehel korraga diagnoositud mõlemad haigused, kas on võimalik need saada ka suguühte väliselt, nt. kätega sugutile üle kandes, kui käed võivad olla kokku puutunud vahetult nakkusallikaga (võõras sperma vms)?

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Kondoomi kasutamine ei kaitse paraku mitte 1005-liselt suguhaiguste leviku eest, mistõttu trihhomonoos ja klamüdioos võivad levida ka kondoomi kasutamise korral.