trihhomonoosi ravi 05.11.06 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Lp doktor
Olen 47-aastane naine ja viimase kolme kuu jooksul läbi teinud kaks 10-päevast ravikuuri Tiberaliga, nende vahel veel 10 päeva Metronidazoli. Lokaalselt ravisin samal ajal Flagyliga. Enesetunne küll paranes, aga kahtlustan, et haigus on kroonilisel kujul edasi. Korduvnakkus on välistatud. Diagnoositud on ka kandidoos.
Kuidas oleks võimalik ennast päris terveks ravida?
Kas Eestis on kasutusel veel mõni efektiivsem ravim? Olen nõus ka katsetamisjärgus ravimit proovima. Kas tupeseen või müoom võib ravi efektiivsust mõjutada?
Soovitatakse ka müoomioperatsiooni, kas see võiks kroonilise põletiku korral kaasa tuua tüsistusi ?
Kas trihhomonoos võib põhjustada valusid neeruvaagna, maksa ja liigeste piirkonnas? Need valud ja liigeste paistetus on tekkinud viimase kahe aasta jooksul. Klamüüdia (3-l viisil määratud) negatiivne.
Olen vastuse eest ette tänulik

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Trihhomonoosi ravimresistentseid vorme esineb suhteliselt harva, aga nende välja ravimine võib nõuda korduvaid ravikuure erinevate preparaatidega.
Kui Teil esinev trihhomonoos tõepoolest kuulub Eestis kasutusel olevate ravimite suhtes resistentseks, siis on võimalik -peale vastavate uuringute tegemist- teha taotlus Ravimiametile ja paluda luba Teie jaoks mõne niisuguse preparaadi sisse toomiseks, mille suhtes Teil tõenäoliselt ravimresistentsus puudub. Selleks peate pöörduma oma raviarsti poole,sest vastava taotluse saab teha ikkagi ainult Teid raviv arst.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Suguhaigused

kroonilise trihhomonoosi

trihhomonoosi on ravitud metronidassoliga 2g erinevate firmade omadega. kas on muid võimalusi, kui haigus ei allu ravile. mis rohi ja kuidas tellida

Kristi Abram

Vastas dr Kristi Abram

Tere!
Kõigepealt tuleb kindlaks teha, kas tegemist on üldse trihhomonoosiga, selleks tuleb vastavad analüüsid teha.
Ravimi määrab ja kirjutab arst, seda ise tellida ei saa. Ravitakse metronidasooli ...

Loe edasi

küsimus

tere,
kas trihhomonoosi tagajärjel vôib tekkida dementsus? pean silmas olukorda, kus trihhomonoos on jäänud pikka aega diagnoosimata.

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Ei või.

Loe edasi

trhhomonoos

kas suguti väline sügelemine ja punetus on trihhomonoosi tunnusex või on see mõni muu haigus. Kuidas näeb välja trihhomonoosi ravi ja kui kaua see kestab.Kas on võimalik et see iseenesest kaob?

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Trihhimonoosi puhul võib, aga ei pruugu esineda suguelunditel väliselt esinevat punetust ja/või sügelust. Trihhomonoosi raviks kasutatakse suukaudselt võetavaid tablette. Ravikuurid on erinavate preparaatide ...

Loe edasi

suguhaigus

kas trihhomonoosi saab ravida omal käel apteegist rohtu otsides,või peab tingimata arsti poole pöörduma?

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Trihhomonoosi raviks kasutatavad rohud ei ole apteegis vabamüügil, vaid nende ostmiseks peab olema retsept.

Loe edasi

trihhomonoosi levik

Tere,
Oleme partneriga teinud läbi juba paar metronidazoli kuuri. Oleme kasutanud preservatiivi ja loodetavasti viimane ravikuur läheb edukalt, kuigi raviarst kahtlustab ravimi suhtes resistentsust.

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Kirjanduses puuduvad andmed trihhomonoosi leviku kohta oraalseksi vahendusel.

Loe edasi

trihhomonoosi ravi kestvus

Mul on sellised küsimused:
kui kaua kestab trihhomonoosi ravi?
Kui sagedasti kestab ravi 7 päeva ja millise sagedusega esineb sellist võimalust, et ravi võib kesta kuni aasta, mille võimalikusest ...

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Ravi kestvus oleneb kõigi haiguste puhul ikka konkreetsest haigusjuhust.
Tüsistumata trihhomonoosi saab tõepoolest ravida 5-7 päevaga. Kui on aga tekkinud tüsistused või on tegu trihhomonoosi ravimresistentse ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi